Ένα τροχήλατο ακτινολογικό μηχάνημα παραδόθηκε το πρωί της Μεγάλης Τετάρτης (15/4) στο Νοσοκομείο Χίου προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του «Σκυλίτσειου».
Η παράδοση έγινε στην διοικήτρια του Νοσοκομείου Έλενα Κανταράκη, η οποία έκανε λόγο για μία σημαντική δωρεά που θα βοηθήσει τους εργαζόμενους στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας.
Τις ευχαριστίες του στην οικογένεια Τσάκου εξέφρασε και ο Αντιπρόεδρος του Δ.Σ του Σκυλίτσειου Β.Μελιτζάνης, επισημαίνοντας ότι στη Χίο γνωρίζουμε στην πράξη τη συνεργασία ανάμεσα στο δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα.
ΠΗΓΗ ΒΙΝΤΕΟ: Χρύσα Μαργαρίτη | Patrida tv
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.