Δυναμικά ξεκινά τη θητεία του στο τιμόνι της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου ο νέος περιφερειάρχης Κώστας Μουτζούρης, που στις 4 Σεπτεμβρίου συγκαλεί σε σύσκεψη όλους τους Δημάρχους των νησιών στη Μυτιλήνη.
Αντικείμενο της σύσκεψη θα είναι:
Η διατύπωση κοινής θέσεως Δημάρχων – Περιφέρειας στο θέμα «μεταναστευτικό» (το οποίο καθίσταται διαρκώς οξύτερο) καθώς και η ενημέρωση από τους αρμοδίους για το επόμενο χρηματοδοτικό πρόγραμμα Ε.Ε.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.