Ανοιχτό διάλογο με τίτλο «Εδώ στην ξένη γη» διοργανώνει αύριο Τετάρτη στις 20:30 στο σχολείο των Νενήτων ο Αθλητικός Σύλλογος της περιοχής «η Βοκαριά».
Εκπρόσωποι της Αστυνομίας, του Λιμενικού, του Ερυθρού Σταυρού καθώς και της «Λάθρα;» θα πραγματοποιήσουν ομιλίες και προβολές με στόχο την ενημέρωση των πολιτών σχετικά με τη παρούσα νομοθεσία και τη διαδικασία που ακολουθείται κατά την υποδοχή - άφιξη τους, τη βοήθεια που παρέχεται καθώς και τον τρόπο που οι πολίτες καλούνται να ανταποκριθούν στη παρουσία προσφύγων.
Ένα σύγχρονο θέμα που είμαστε καθημερινά αντιμέτωποι όλοι μας .
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.