Τον δρόμο της επιστροφής παίρνουν σταδιακά οι αδειούχοι του Αυγούστου με το νησί να επιστρέφει σταδιακά στους καθημερινούς του ρυθμούς. Χθες Κυριακή επιβιβάστηκαν από τη Χίο 800 επιβάτες και 140 Ι.Χ. ενώ σήμερα Δευτέρα 1.300 άτομα και 170 Ι.Χ.. Ανάλογη υπήρξε και η κίνηση το βράδυ του Σαββάτου.
Σύμφωνα με το Λιμεναρχείο, η επιστροφή των αδειούχων θα ολοκληρωθεί μέχρι την Παρασκευή οπότε και θα εξομαλυνθεί η κατάσταση με την ανεπάρκεια των εισιτηρίων. Σε κάθε περίπτωση οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται να ταξιδέψει άμεσα θα πρέπει να επικοινωνεί με τα ταξιδιωτικά πρακτορεία καθώς σε αρκετές των περιπτώσεων προκύπτουν εισιτήρια από ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.