Τις νοστιμιές του νησιού θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν όσοι βρεθούν στην κεντρική πλατεία Βουνακίου από την ερχόμενη Παρασκευή μέχρι και την Τρίτη 4 Αυγούστου στο πλαίσιο της έκθεσης Χιώτικων Παραδοσιακών Προϊόντων του 2ου Φεστιβάλ Μαστίχας.
Η έκθεση θα λειτουργεί από τις 19:00 έως τις 23:00 και σε αυτή έχουν δηλώσει μέχρι στιγμής συμμετοχή 9 εκθέτες.
Παράλληλο πρόγραμμα πολιτιστικών εκδηλώσεων
Η Έκθεση θα πλαισιωθεί από σειρά πολιτιστικών δράσεων, που θα λάβουν χώρα στην πλατεία Βουνακίου:
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.