Η πυρκαγιά του Σαββάτου, σε χώρο πλησίον της ΒΙ.ΑΛ προβλημάτισε τον Δήμο της Χίου, που γνωρίζει πως τα χειρότερα αποφεύχθηκαν αλλά ο κίνδυνος δεν έχει περάσει. Έτσι με αίτημα του το οποίο έγινε αποδεκτό και θα χρηματοδοτηθεί από την Ύπατη Αρμοστεία, ξεκινά καθαρισμός από τα χόρτα στις ιδιοκτησίες περιμετρικά της ΒΙΑΛ και σε μεγάλη ακτίνα, έτσι ώστε κατά κάποιο τρόπο να δημιουργηθεί μια ζώνη πυρασφάλειας.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.