… αλλά με πραγματικές ρίζες στην ελπίδα ο νέος χρόνος να φέρει καλύτερες συνθήκες διαβίωσης και προοπτική ενσωμάτωσης σε μια νέα κοινωνία, πέρα από τις εφιαλτικές αναμνήσεις του πολέμου, γονείς και προσφυγόπουλα της Σούδας στόλισαν το δικό τους δέντρο των Χριστουγέννων. Η ζωή έχει ισχυρά αντισώματα, όσο κι αν κάποιοι τα υπονομεύουν.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.