Στους δρόμους με τη συνοδεία μελών του Παγχιακού Συλλόγου Ατόμων με Αναπηρία θα βρεθούν αύριο Τετάρτη στις 12:30 οι μαθητές της Γ’ Τάξης του 2ου Γυμνασίου Χίου στο πλαίσιο της δράσης «Οι δρόμοι είναι για όλους» που διοργανώνεται από την Τροχαία και τον ΠΣΑΜΕΑ.
Σημείο εκκίνησης είναι το 2ο Γυμνάσιο Χίου ενώ οι μαθητές θα κινηθούν στους δρόμους του εμπορικού κέντρου της πόλης της Χίου με κατάληξη την πλατεία Νικολάου Πλαστήρα.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.