Αυξάνονται και πληθύνονται τα κρούσματα συλλήψεων παράνομων μικροπωλητών, μια δραστηριότητα η οποία έχει ανθίσει τελευταία στο νησί μας λόγω τους κύματος των προσφύγων. Χθες (20-12-2015) το μεσημέρι, συνελήφθη από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Χίου, ένας 42χρονος ημεδαπός, ο οποίος εντοπίστηκε , να διαθέτει προς πώληση διάφορα είδη άμεσης κατανάλωσης,χωρίς να διαθέτει την απαιτούμενη από το Νόμο άδεια.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.