Με δεδομένη την επιτυχία του εγχειρήματος της διατήρησης ανοικτής και ασφαλούς πρόσβασης του οδικού δικτύου τις προηγούμενες ημέρες της σφοδρής κακοκαιρίας, ο Αντιπεριφερειάρχης Στ. Κάρμαντζης σε δήλωση του ευχαριστεί όλους όσους βοήθησαν προς αυτή την κατεύθυνση. Χαρακτηριστικά αναφέρει:
" Βασικό μέλημα της Περιφερειακής Ενότητας Χίου ήταν να κρατήσουμε κατά το δυνατόν ανοιχτό και προσβάσιμο το Εθνικό & Επαρχιακό Οδικό Δίκτυο του νησιού μας. Κατά γενική ομολογία, το επιτύχαμε παρά τις εγγενείς δυσκολίες πρωτόγνωρων καιρικών συνθηκών.
Θεωρώ υποχρέωσή μου να ευχαριστήσω δημόσια:
Θα ήθελα να διαβεβαιώσω ότι εξακολουθούμε να είμαστε σε ετοιμότητα για να παρέμβουμε όπου απαιτηθεί".
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.