Την απόφαση να μη συμμετέχουν στο εβδομαδιαίο κλείσιμο των καταστήματων εστίασης από 16-22 Σεπτεμβρίου, γνωστοποίησε ο Πρόεδρος του Συλλόγου Καστηματάτων Υγειονομικού Ενδιαφέροντος Κωνσταντίνος Βεζέρης.
Όπως εξήγησε στο Politischios.gr ο κ. Βεζέρης, η επίσημη απόφαση της Ομοσπονδίας Εστίασης που αποτελεί και θέση αρκετών συλλόγων πανελλαδικά είναι η μη συμμετοχή στη συγκεκριμένη κινητοποίηση.
«Αναμένουμε τα μέτρα που θα εξαγγείλει ο Πρωθυπουργός στη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης και στη συνέχεια θα παρθούν οι αποφάσεις, χωρίς να αποκλείονται οι κινητοποιήσεις», δήλωσε ο κ. Βεζέρης.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.