Ένα καλαίσθητο σποτ προκειμένου να επισημάνει την αναγκαία προσοχή που θα πρέπει να δείξουμε όλοι μας στο ζήτημα της καύσης ξερών χόρτων, δημιούργησε η εθελοντική ομάδα δασοπροστασίας «Όμικρον». Στο βίντεο συνολικής διάρκειας ενός λεπτού, δίνονται αναλυτικές οδηγίες για το πώς πρέπει να γίνει η καύση χόρτων ώστε να ελαχιστοποιηθεί όσο το δυνατόν περισσότερο, ο κίνδυνος πυρκαγιάς. Δείτε το σποτ:
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.