Την ευκαιρία να συμβάλουμε με το δικό μας τρόπο στον ευπρεπισμό του Κάμπου, δίνει ο Σύλλογος της περιοχής, καλώντας σε εθελοντικό καθαρισμό και δεντροφύτευσης τμημάτων του παραδοσιακού οικισμού.
Σημείο συνάντησης είναι το εκθεσιακό κέντρο «Γ. Καλουτάς» στις 10 το πρωί.
Για τον απαραίτητο εξοπλισμό θα μεριμνήσει ο σύλλογος.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.