Τη δεύτερη συγκέντρωση πορτοκαλιών και μανταρινιών από το κτήμα Χαλκιά- Ταξείδη θα πραγματοποιήσει την ερχόμενη Κυριακή 8 Μάρτη από τις 11:00 έως τις 13:00 ο Σύλλογος Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χίου.
Η ποσότητα πορτοκαλιών και μανταρινιών που θα συγκεντρωθεί θα μοιραστεί στις τάξεις, στα νηπιαγωγεία, στα σχολεία καθώς και στις οικογένειες των εκπαιδευτικών.
Το κτήμα Χαλκιά – Ταξείδη βρίσκεται παρόχθια του ποταμού Κοκκαλά και προσεγγίζεται:
Α. από το βενζινάδικο του Ατσάλη (τελευταία φανάρια του Κάμπου).
Ραντεβού 11:00 π.μ.
Υπεύθυνος: Αμπαζής Γιώργος
Τηλ: 6977858798
Β. Από την Οδό Καλαρώνη (μετά τα σχολεία του Κάμπου δεξιά)
Ραντεβού στη διασταύρωση προς Citrus - Αργέντικο
Υπεύθυνος: Τσίγκος Στέφανος
Τηλ: 6973886552
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.