Θεματική εσπερίδα με θέμα την ενδοσχολική βία και τον σχολικό εκφοβισμό διοργανώνει αύριο Παρασκευή στις 20:00 στο αμφιθέατρο του 1ου ΕΠΑΛ η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε συνεργασία με το Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο Χίου.
Ομιλητές στην εκδήλωση θα είναι ο σύμβουλος σταδιοδρομίας Κων/νος Βίκτωρ Χατζησταμάτης και η σχολική σύμβουλος Ευδοκία Σαμουηλίδου.
Στη συζήτηση θα συμμετέχουν η εκπαιδευτικός ειδικής αγωγής Κ. Ντούβλη καθώς και η σχολική ψυχολόγος Β. Βαφιά.
Κείμενα θα αναγνώσουν ο Σ. Λατίνας και η Α. Καλογεράκη- Θαρένου.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.