Τη δική του διαφορετική νότα έδωσε παραμονή των Χριστουγέννων ο δραστήριος αν και νεοσύστατος Σύλλογος Ποντίων Χίου.
Η πρόεδρος του Συλλόγου Μαρία Ευθυμιάδου με τη λύρα της μαζί με τον Χοροδιδάσκαλο Σαράντο Κωστίδη αλλά και με μικρά παιδιά έψαλαν τα κάλαντα στον Απλωταριά σε ποντιακούς σκοπούς αποσπώντας πολλά συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία τους.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.