Συντασσόμενος απόλυτα με τη θέση που εξέφρασε ο Ιατρικός Σύλλογος Χίου σχετικά με την παρέλαση της 11ης Νοεμβρίου, ο Βουλευτής Χίου του ΣΥΡΙΖΑ Ανδρέας Μιχαηλίδης δηλώνει ότι δεν θα παραστεί στην παρέλαση παρά μόνο στη δοξολογία και στην κατάθεση στεφάνου στο Ηρώον.
"Τη στιγμή που η πανδημία εξελίσσεται με τα γνωστά τραγικά αποτελέσματα σε όλη τη χώρα, οι διοργανωτές αναλαμβάνουν στο ακέραιο την ευθύνη μετά την απόφασή τους να πραγματοποιηθεί η παρέλαση", αναφέρει ο κ. Μιχαηλίδης.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.