Εκδήλωση για την επέτειο απελευθέρωσης της Χίου θα πραγματοποιήσει την Κυριακή 13 Νοεμβρίου ο Σύλλογος Χίων Κηφισιάς και Βορείου Αττικής στην αίθουσα «Β. Γκατσόπουλος» του Δημαρχείου Κηφισιάς.
Η εκδήλωση θα έχει θέμα «Αρχαιολογία και τέχνη της Χίου στην Κλασική Αρχαιότητα» και ομιλήτρια θα είναι η Άννα Λαιμού, ομότιμη καθηγήτρια Κλασικής Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών.
Ώρα έναρξης:11:30
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.