Ακόμη ένα δωρεάν εκπαιδευτικό πρόγραμμα πρώτων βοηθειών από τους διασώστες του ΕΚΑΒ Χίου ολοκληρώθηκε, με «μαθητές» τους καθηγητές του Γυμνασίου και Λυκείου της Καλλιμασιάς.
Οι άνθρωποι του ΕΚΑΒ προσπαθούν να εκπαιδεύουν όσους έχουν θέληση να μάθουν, μέσω διαφόρων δωρεάν σεμιναρίων που πραγματοποιούν κατά καιρούς.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.