Πρώτη μέρα με μάσκες και η πλειοψηφία των πολιτών τηρεί τα νέα μέτρα χρησιμοποιώντας μάσκες και στους εξωτερικούς χώρους. Μάλιστα στην αρχή της Απλωταριάς κλιμάκια της Αστυνομικής Διεύθυνσης Χίου προχώρησαν στη επιβολή προστίμων στους παραβάτες.
Τέλος υπενθυμίζεται ότι το ύψος του πρόστιμου για μη χρήση μάσκας τόσο στους εσωτερικούς χώρους όσο και στους εξωτερικούς ανέρχεται στα 150 ευρώ.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.