Με το συνολικό ποσό των 2.000.000 ευρώ δημοπρατήθηκε η αποκατάσταση του χώρου ανεξέλεγκτης διάθεσης αποβλήτων στη θέση Ρεπάνα Καμποχώρων. Το έργο που έχει φορέα υλοποίησης τον Δήμο Χίου χρηματοδοτείται από το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη» με ευθύνη του Υπουργείου Περιβάλλοντος.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.