H Περιφερειακή Αρχή Βορείου Αιγαίου, έπειτα από συναντήσεις που πραγματοποίησε με φορείς της Χίου γνωστοποιεί την πρόθεσή για κατάρτιση και υλοποίηση ενός ολοκληρωμένου προγράμματος, για την άμεση αξιοποίηση των ΠΟΠ Χιώτικων προϊόντων όπως το Μανταρίνι Χίου.
Στόχος της Περιφερειακής Αρχής είναι η ανάδειξη των μοναδικών Χιακών προϊόντων σε έναν δυναμικό αναπτυξιακό πυλώνα και αυτό μπορεί να επιτευχθεί μόνο με σοβαρή προσέγγιση και άμεση αντιμετώπιση αξιοποιώντας όλες τις δυνατότητες που έχει η Περιφέρεια σε συνεργασία με παραγωγούς, τοπικούς και επιστημονικούς φορείς.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.