Ολοκληρώνεται το υδρευτικό δίκτυο τροφοδοσίας των παραλιακών οικισμών της δημοτικής ενότητας Αγ. Μηνά απο τις δεξαμενές του Προφήτη Ηλία πάνω απο τα Θυμιανά. Η εγκατάσταση του δικτύου βρίσκεται στην τελευταία φάση απο τη Λευκωνιά προς τα Θυμιανά, οι εργασίες χρηματοδοτούνται απο το πρόγραμμα ΕΣΠΑ με συνολικό προϋπολογισμό 2 εκ. ευρώ και οι οικισμοί θα τροφοδοτούνται απο το ύψωμα με φυσική ροή.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.