Στη Χίο βρίσκεται από το πρωί της Πέμπτης το Ιαπωνικό Τηλεοπτικό Δίκτυο T.B.S. με σκοπό την επεξεργασία πληροφοριών με θέμα την παραγωγή τηλεοπτικής εκπομπής, αφιερωμένης στο έθιμο του Ρουκετοπόλεμου.
Την επιμέλεια και οργάνωση της επίσκεψης ανέλαβε η Επιτροπή Τουριστικής Προβολής Δ. Χίου, καθώς και η Αντιδημαρχία Ομηρούπολης.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.