Συνάντηση με τον Πρέσβη της Μεγάλης Βρετανίας στην Ελλάδα κ.John Kittmer και συνεργάτες του, είχε το πρωί της Τρίτης, ο Αντιπεριφερειάρχης Χίου Κ. Γανιάρης.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης υπογραμμίστηκαν οι διαχρονικές στενές σχέσεις που έχει το νησί μας με τη Βρετανία, ενώ συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος στους τομείς του τουρισμού, του πολιτισμού της ναυτιλίας και της συνεργασίας στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.