Στον Πειραιά συνοδεία στελεχών του Λιμεναρχείου Χίου μεταφέρθηκε σήμερα το πρωί το πτώμα άνδρα αγνώστων στοιχείων που εντοπίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης σε θαλάσσια περιοχή βόρεια των Οινουσσών.
Εξαιτίας της μη ύπαρξης ιατροδικαστή η σορός μετά τον εντοπισμό της θα οδηγηθεί σε Νοσοκομείο του Πειραιά για νεκροψία – νεκροτομή προκειμένου να διαπιστωθούν τα αίτια του θανάτου.
Σύμφωνα πάντως με τις εκτιμήσεις των αρχών πρόκειται για μετανάστη που επιχείρησε να περάσει τα ελληνοτουρκικά σύνορα.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.