Το Σωματείο Εργαζομένων ΕΚΑΒ συμμετέχει στην τρίωρη παννατική στάση εργασίας που κήρυξε η ΑΔΕΔΥ, ως ένδειξη συμπαράστασης για την παραπομπή σε δίκη 35 εργαζόμενων-μελών του ΠΑΜΕ, οι οποίοι στις 4 Φεβρουαρίου εισήλθαν στο Υπουργείο Εργασίας για να διαμαρτυρηθούν.
Το ΕΚΑΒ θα λειτουργήσει με προσωπικό ασφαλείας και με ελάχιστα ασθενοφόρα από τις 08:00 το πρωί έως τις 11:00.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.