Αφού δεν υπάρχει περίπτωση να αναδειχθεί αλλιώς ο Ανάβατος και να πάρει την αξία που θα έπρεπε ως ο Μιστράς του Αιγαίου, ο Δήμος Χίου περιορίζεται στο να προχωρήσει σε παρεμβάσεις όπως καθαρισμούς και φύτευση καλλωπιστικών φυτών.
Τουλάχιστον θα παραμείνει εγκαταλειμμένος αλλά θα είναι καθαρός και προσεγμένος.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.